неділя, 15 листопада 2015 р.

  Земельні ресурси планети дозволяють забезпечувати продуктами харчування більше населення, ніж є в даний час. Разом з тим, у зв'язку зі зростанням населення, особливо в країнах, що розвиваються, деградацією грунтового покриву, забруднення, ерозії і т.д., а також внаслідок відводу земель під забудову міст, селищ і промислових підприємств кількість ріллі на душу населення різко скорочується. 
    Вплив людини на грунт - складова частина загального впливу людського суспільства на земну кору та її верхній шар, на природу в цілому, особливо збільшене в століття науково-технічної революції. При цьому не тільки посилюється взаємодія людини із землею, але і міняються основні риси взаємодії. Проблема «грунт - людина» ускладнюється урбанізацією, все великим використанням земель, їх ресурсів для індустріального і житлового будівництва, зростанням потреб у продуктах харчування. По волі людини змінюється характер грунту, змінюються чинники грунтоутворення - рельєф, мікроклімат, з'являються нові річки і т.д. Під впливом промислових і сільськогосподарських забруднень змінюються властивості грунту і грунтоутворювального процеси, потенційна родючість, знижується технологічна і живильна цінність сільськогосподарської продукції і т.д.

   Забруднення природного середовища - складний процес, пов'язаний з діяльністю людини. Автор фундаментальної зведення з екології Ю. Одум (1975) вказує, що «забруднення - це природні ресурси, які опинилися не на своєму місці», бо вони чужі природних екосистем і, накопичуючись в них, порушують процеси кругообігу речовини та енергії, знижують їх продуктивність, впливають на здоров'я людей.

Немає коментарів:

Дописати коментар